Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

 

 

 

Heart of Europe

ObrazekHeart of Europe je mezinárodní debatní turnaj s dlouholetou tradicí, který byl založen v roce 2001 panem Johnem Loftusem Wickhamem a olomouckými studenty. Pan Wickham se věnuje debatování již od roku 1956, tudíž má velké debatní zkušenosti a je známý po celém světě. Díky jeho zkušenostem vznikl tento velmi kvalitní a oblíbený mezinárodní turnaj. Na tomto turnaji se debatuje formou WORLD STYLE.

 

 

 

 

 

 

 

Heart of Europe 2001

28.4-30.4 2001 Olomouc

Za účasti týmů ze Slovenska, Maďarska, Čech a Moravy se konal mezinárodní turnaj v anglickém debatování "Heart of Europe". Skvěle ho zorganizoval John Wickham + olomoučtí studenti. Byl čas na prohlídky města i na večerní aktivity. Finále se za účasti primátora města konalo ve slavnostním prostředí olomoucké radnice, následoval grandiózní raut. Debaty měly obecně velmi vysokou úroveň, vítězové získali krásný pohár. A protože byl pohár putovní,  podařilo se založit tradici mezinárodního turnaje pořádaného středoevropskou zemí.

 

Heart of Europe 2003

12.-16.11.2003 Olomouc

Tento ročník vznikl organizací Johna Wickhama a členů DK při gymnáziu v Olomouci - Hejčíně. Byl to v té době  největší mezinárodní debatní turnaj konaný na našem území. Účastnily se týmy a rozhodčí z Česka, Slovenska, Německa, Slovinska, Estonska, Litvy, U.S.A., Izraele, Velké Británie a Rumunska. Věc to byla grandiózní! Obrovským úspěchem skončilo i vystoupení čs. týmu, který ve složení Jan Libíček, Jan Tulis a Matěj Pilát se dostal do finále, kde ve výborné debatě podlehl rozhodnutím 6:3 celkovému vítězi - týmu Spojených států. Honza Libíček navíc skončil v hodnocení řečníků na 2. místě!

 

Heart of Europe 2004

22.9.-29.9.2004 Olomouc

Díky snaze  studentů Gymnázia v Olomouci-Hejčíně a pana Johna Wickhama se uskutečnil již III. ročník mezinárodního turnaje Heart of Europe. Zúčastnili se debatéři sedmi zemí.

zpráva na webu DKNA

 

Heart of Europe 2006

22.-27.2.2006 Olomouc

Hlavní organizátor Matěj Pilát.

 

Heart of Europe 2008

3.-8.2.2008 Olomouc

Hlavním organizátorem tohoto ročníku byl pan Marek Štěpán. Do finále, které se konalo 8.2.208 v divadle hudby Olomouc se probojoval tým Izraele a Rumunska. Na finále se přijel podívat i izraelský velvyslanec Zeev Nevo Kulman a ten posléze předával ceny. Absolutním vítězem Heart of Europe se stal tým Izraele.

 zpráva v The Jerusalem Post

 zpráva na webu ARDOR Rumunské debatní asociace

zpráva na webu European Jewish Congress

 

FOTOGALERIE

 Heart of Europe 2003

Heart of Europe 2008(1)

(2)

 

STARÉ POZVÁNKY

Heart of Europe 2004

Heart of Europe 2006

Heart of Europe 2008

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář