Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na Olomouc Open Cup 2008

1. 12. 2008

Zastupitelstvo mládeže Olomouckého Kraje (ZMOK)

ve spolupráci s Kanceláří hejtmana Olomouckého Kraje

a Debatním klubem Olomouc (DKO)

 

vás zve již na 3. ročník turnaje:

 

Olomouc Open Cup ’08 v českém jazyce

a

Olomouc Open Cup ’08 in English

  

Olomouc Open Cup“

Olomouc 5. – 7. 12. 2008

 

 

Termíny:     Pátek: ubytování od 17:00, 18:30 registrace týmu, v 19.30 oficiální zahájení, 20:00 - 21:00 – úvodní soutěžní kola turnaje

 

Sobota: 9:30 začátek 1. kola, během dne bude oběd a k večeru proběhne i semifinále obou turnajů

 

Neděle: 9:00 začátek finálových debat, 11:30 předávání cen, 12:00                 ukončení turnaje

 


 

Debaty:          V rámci obou sekcí turnaje proběhne 3 – 5 kol debat. Česká sekce turnaje proběhne klasickým Karl Popper stylem, anglická část turnaje potom stejně jako v loňském roce WSDC formátem tak, aby si mladí debatéři mohli odzkoušet tento pro ně nesporně atraktivnější styl debatování.

                       

Teze:               3 připravené a 2 nepřipravené


Připravené teze:

  1. Doping ve sportu by měl být povolen / THBT doping should be allowed in sport

  2. KSČM by měla být zakázána / THBT “Communist Party of Bohemia and Moravia” should be banned

  3. Vědci jsou nebezpeční / THBT scientists are dangerous

 

Co můžete očekávat?

                       Kromě tradičně vynikající atmosféry vlastního turnaje, který Vám umožní setkat se s  debatéry a rozhodčími, které jste již dlouho neviděli, se Vám naskýtá ideální příležitost vychutnat si kouzlo večerní atmosféry hanácké metropole s tradičně širokou možností kulturního vyžití. Vítězové turnajů pak v závěru turnaje obdrží putovní poháry Olomouc Open Cup.

 

Místo konání: 

Prostory Slovanského Gymnázia Olomouc (web), tř. Jiřího z Poděbrad 13, Olomouc
nejbližší zastávka MHD je: Žižkovo náměstí (cca 1 min. pěšky od místa konání), leží na trase tramvaje č. 2, 4 a 6. Jízdní řády MHD můžete najít zde, základní přestupní jízdenka stojí 10 Kč.

 

Ubytování:     Dům Mládeže SŠTO, 17. listopadu 1131/8a - k dispozici jsou 2 a 3-lůžkové pokoje (se společným sociálním zařízením a kuchyňkou na poschodí). Rozdělení do pokojů proběhne předem dle vašich přihlášek s přihlédnutím k Vašim žádostem, s kým chcete sdílet společný pokoj. Z nádraží se dostanete do DM, buď pěšky (1 km chůze) nebo MHD – tramvajemi č. 1, 7 na zastávku Envelopa.

                                                            

Stravování:     Bude poskytováno v sobotu (snídaně, oběd a večere) a v neděli (jenom snídaně). V pátek
z důvodu různorodosti časů příjezdů jednotlivých týmů a uskutečnění 1. kola v pozdních večerních hodinách zajištěno nebude.

 

Rozhodčí:    Milí rozhodčí, budeme velmi rádi, když přijedete. Maximální počet rozhodčích je 24, takže platí ono okřídlené „Kdo dřív přijde, ten dřív mele.“ V případě Vašeho zájmu nám, prosím, rovněž zašlete přihlášku s požadovanými údaji (viz níže - Přihlášky).

 

Co vám můžeme nabídnout? Uhrazení ubytování, cestovného a stravování po dobu akce. Pokud žádáte ubytování, připište do přihlášky datum svého narození, číslo OP a adresu trvalého pobytu. Dále prosíme rozhodčí, kteří rozhodují i anglickou část, aby nás informovali o tom, zda už někdy
v minulosti rozhodovali „WSDC debaty, nebo se jedná o jejich první zkušenost.
Pozor! V případě předběžného (nezávazného) přihlášení může být Vaše místo přenecháno rozhodčímu, který včas závazně garantoval svoji účast.

 

Startovné:    Turnaj je organizován pouze pro členy ADK (bud loňské či letošní - v případě, že dorazí prezident ADK, lze předpokládat výběr členských příspěvků na nový akademický rok). Poplatek DKO ve výši 100,- Kč na náklady spojené s organizací turnaje. Tento poplatek platí všichni debatéři.

                       

Přihlášky:        Vzhledem k omezenému rozpočtu se turnaje může zúčastnit pouze 16 týmů, 8 v rámci české sekce a 8 v rámci sekce anglické.

 

 

                     Přihlášky zasílejte do středy 3. 12. 2008 (do 14:00), na emailovou adresu anton.kuzmin@seznam.cz . Pokud nejste schopni s určitostí říci, zda přijedete, můžete podat předběžnou nezávaznou přihlášku, nicméně v případě, že se přihlásí vážný zájemce o start na turnaji garantující svoji účast, bude mu přenecháno Vaše místo. Proto radíme přihlásit se co nejdříve!!!

 

                       Prosíme týmy, aby v přihlášce uváděly následující údaje:

Název týmu a sekci turnaje, které se zúčastníte (CZ nebo ENG), jméno a příjmení členů týmu, v případě zájmu o zajištění ubytování také datum narození, adresu trvalého pobytu a číslo OP, počet nocí, na které žádáte pro přihlášené ubytování, čas očekávaného příjezdu na turnaj, jméno pověřeného dozoru včetně kontaktu (nejlépe mobil) spolu s příslušnými údaji při zájmu o zajištění ubytování.

 

Závěrem bych chtěl ještě jednou poprosit členy týmů, a také rozhodčí, kteří se budou předběžně přihlašovat o sdělení, „jak moc si jsou jisti tím, že přijedou“ tak, ať můžeme popřípadě přenechat možnost účasti v turnaji vážným zájemcům garantujícím svoji účast.

                       

Prosíme všechny přihlášené debatéry, aby do čtvrtka 4. 12. 2008 (po potvrzení ze strany organizačního výboru turnaje, že se s  Vaší účastí počítá) uhradili zálohu 100,- Kč převodem na účet DKO.(POZOR, NE ADK!) vedený u Raiffeisen Bank 1591969001 / 5500. (transparentní učet) Při platbě až na místě bude účtován příplatek 50 Kč navíc. V případě, že debatér nedorazí na turnaj nebo odřekne účast po 3. 12. 2008 (do 14:00), zaplacená záloha propadá na úhradu organizačních nákladů turnaje a nebude organizátory vrácena.