Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o účasti na finálovém turnaji XIV. ročníku Debatní ligy

15. 5. 2009
Ve dnech 24. až 26. dubna proběhl v Nymburce finálový turnaj čtrnáctého ročníku Debatní ligy v českém i v anglickém jazyce a současně Open turnaj, který byl součástí Debatního poháru.
Turnaje v anglickém jazyce se za Debatní klub Olomouc a Debatní klub při Gymnáziu Olomouc-Hejčín účastnil tým Poison Voice ve složení Helena Hradilová (V.B6), Pavlína Opatrná (V.B6), Adam Svozil (IV.B6) a Jakub Kadlec (VI.A6). Pohárového turnaje v českém jazyce se zúčastnila Margareta Chlubnová ( I.A6 ).
 
Tým Poison Voice díky úspěchům v základní části Debatní ligy v anglickém jazyce postoupil do finálového turnaje, který je vrcholem debatní sezony. V tomto turnaji tým udržel umístění ze základní části, do samotné finálové debaty se mu ale přes kvalitní výkony soupeřů bohužel probojovat nepodařilo. Zato se ale Poison Voice podařilo získat třetí místo v Debatním poháru v anglickém jazyce, za což členové týmu dostali diplom a věcné ceny. Pochvalu si rozhodně zaslouží i Margareta Chlubnová, která s týmem Sedmořádci a In no sense vyhrála všechny debaty a dosáhla vynikajícího osobního průměru 79 KID na debatu. Z členů DKO se turnaje také zúčastnil jako rozhodčí Bedřich Bluma, který byl předsedou jednoho ze semifinálových panelů rozhodčích.
 
Všem debatérům, kteří se turnaje zúčastnili, patří poděkování a uznání. Zvláště bychom pak chtěli poděkovat slečně Sabrině Alicii Simmons, která jela s debatéry DK při Gymnáziu Olomouc-Hejčín jako pedagogický dozor.