Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Colours of Liberec/ Barevný Liberec 2008

5. 11. 2008

 

The Colours of Liberec/ Barevný Liberec 2008
 
Ve dnech 31.10.-2.11.2008 se v Liberci uskutečnil 1. turnaj XIV. ročníku České a Anglické ligy. Za Debatní klub Olomouc a Debatní klub Olomouc při Gymnáziu Olomouc – Hejčín reprezentovali celkem dva týmy, a to: Poison Voice v Anglické lize ve složení – Adam Svozil třída IV.B6, Helena Hradilová V.B6 a Jakub Kadlec VI.A6, dále Treé Girls v České části. Z důvodu absence jednoho člena se děvčata z Treé girls (Denisa Tomanová II.B6 a Markéta Kreuzingerová II.B6) na turnaji sloučila s pražským týmem Klub přátel z debatního klubu VADA Arabská. Pro Poison Voice se turnaj vyvíjel velmi příznivě, dosáhl čtyř výher z celkových pěti debat a tento výkon stačil na celkové druhé místo na turnaji za Dully Dulls se stejným počtem výher. O vítězi rozhodly hlasy rozhodčích a našemu týmu uniklo vítězství jen o jeden jediný hlas. Slečny se v české části turnaje umístily na 14. místě. V soutěži jednotlivců o nejlepšího řečníka anglické části zabodoval Adam Svozil IV.B6, který obsadil první místo s 79.2000 kidy. Helena Hradilová obsadila třetí místo s 78.6000 kidy.
 
Po prvním turnaji se tým Poison Voice v soutěži Debate League XIV. průběžně umístil na druhém místě v soutěži. V soutěži Debate Cup XII. je průběžně na prvním místě.
 
Závěrem bychom chtěli velmi poděkovat Sabrině Simmons, že jela se členy DKO při Gymnáziu Olomouc-Hejčín do Liberce jako dozor.